Złożenie deklaracji PIT 37 online.

Złożenie deklaracji PIT 37 online.

Wysyłanie swoich deklaracji podatkowych za pośrednictwem Internetu cieszy się bardzo dużą popularnością. Wynika to przede wszystkim z tego, że jest to najszybszy, a jednocześnie najwygodniejszy sposób na to, by rozliczyć się ze swoim urzędem skarbowym. Statystyki jasno pokazują, że większości z nas wypełnienie i wysłanie deklaracji zajmuje około 10 minut, warto więc skorzystać z tego udogodnienia również w tym roku.

Deklaracja bez podpisu elektronicznego

Najpopularniejszym formularzem, który jest składany przez większość podatników jest druk pit 37. To właśnie na nim można wykazać swoje dochody osiągane w stosunku pracy. Otrzymujemy od pracodawcy pit 11 i na jego podstawie możemy szybko wypełnić swoją deklarację. Pit 37 online wymagał będzie od nas podania podstawowych danych takich jak imię i nazwisko, datę urodzenia, dane adresowe oraz informacje identyfikacyjne- można tutaj skorzystać albo z numeru PESEL, albo NIPu. Przy wypełnianiu pit 37 online musimy również pamiętać o wskazaniu odpowiedniego urzędu skarbowego, do którego nasz formularz trafi. Wybieramy go z dostępnej listy i kierujemy tam, gdzie zawsze składaliśmy swoje tradycyjne, papierowe pity. Nie trzeba martwić się również o podpisanie takiego dokumentu. W przypadku składania swoich deklaracji przez Internet nie jest koniecznie ani posiadanie profilu zaufanego, ani też kwalifikowanego podpisu elektronicznego. Wszystko bowiem odbywa się za pomocą dedykowanej platformy, która pozwala na szybką identyfikację podatnika, nie ma więc konieczności stosowania dodatkowych podpisów, by nasz pit 37 online trafił w odpowiednie miejsce i został zweryfikowany.

Korekta na deklaracji

Składając swoje zeznanie roczne przez Internet skutecznie obniża się prawdopodobieństwo popełniania błędu, ponieważ najważniejsze wartości podatkowe są wyliczane w sposób automatyczny, przez program. W niektórych przypadkach może jednak zdarzyć się tak, że nasz pit 37 online będzie zawierał jakieś drobne błędy. Co zrobić w takim przypadku? Nie trzeba się martwić tym, że będzie istniała konieczność osobistego pojawianie się w urzędzie skarbowym. Aplikacja do pitów pozwala bowiem nie tylko na złożenie swojego zeznania, ale również na jego korektę, jeśli pojawi się taka ewentualność. Wszystko więc można skorygować online i ponownie złożyć do weryfikacji. Ryzyko błędu jest jednak niewielkie, ponieważ to program sam wylicza należne podatki czy też, w czasie uzupełniania deklaracji, wskazuje miejsca, które np. zostały pominięte przy wypełnianiu.

Dodaj komentarz