Jak stworzyć idealną garderobę?

Jak stworzyć idealną garderobę?

Moda nie jest czymś w czym czujesz się swobodnie? Starasz trzymać się ulubionych marek i wybierać określone kolory? Nie zawsze oznacza to jednak, że to co wybierzesz będzie do Ciebie pasowało. Czym zatem się kierować tworząc swoją idealną garderobę?

Uczucie komfortu i pewności siebie

Jeśli chodzi o styl nie istnieją sztywne zasady. Jeśli chcesz znaleźć własny nie staraj się kupować ubrań tylko dlatego, że są nietypowe. Nie o to w tym chodzi. Wybieraj ubrania, w których czujesz się komfortowo i pewnie – to właśnie jest podstawą sukcesu.

Moda powinna być zabawą

Raz na kilka miesięcy ogarnia Cię zakupowe szaleństwo? Kupujesz co tylko wpadnie Ci w ręce, a potem nawet nie spoglądasz na wystawy sklepowe? Kupowanie ciuchów nie powinno być kolejnym obowiązkiem do odhaczenia na Twojej liście zadań. Szukanie nowych ubrań, butów czy akcesoriów powinno sprawiać Ci radość. Dlatego kupowanie częściej i mniej, ale za to takich rzeczy, które oddają Twoją osobowość jest lepszym rozwiązaniem.

Garderoba sezonowa

Nie każdego stać na kupowanie ubrań na każdy sezon. Nie każdy ma też możliwość przechowywania większej ilości ciuchów. Jeśl jednak podejdziesz do tego z głową możesz stworzyć garderobę na każdą pogodę bez konieczności wydawania znacznej ilości pieniędzy. Dobrym przykładem na to są promocje na koniec sezonu, podczas których możesz znaleźć perełki do swojej garderoby za niewielkie pieniądze.

Różnorodność

Niezależnie od tego czy wolisz styl sportowy, casualowy czy bardziej elegancki, w Twojej garderobie powinny się znaleźć różnorodne ubrania. Raczej nie chcesz przekonać się w ostatniej chwili, że nie masz co na siebie założyć na ważne spotkanie, przyjęcie rodzinne czy piknik z przyjaciółmi. Dlatego dobrym sposobem na uniknięcie tego jest posiadanie różnorodnych ubrań.

Nie chomikuj

Zdarza się, że przeglądając swoje ubrania upychasz na spodzie garderoby ubrania, w których nie chodzisz, ale “kiedyś na pewno je jeszcze założysz”? Błąd! Takim sposobem pomniejszasz tylko przestrzeń w swojej garderobie. Jeśli założyłaś czegoś przez rok raczej już tego nie zrobisz. Jeśli ciuch jest w dobrym stanie i szkoda Ci go tak po prostu wyrzucić, istnieje wiele miejsc, gdzie możesz go oddać lub sprzedać. 

Naucz się jak przechowywać odzież

Jeśli powiesisz na wieszaku ubrania dzianinowe lub swetry, po pewnym czasie opadną i stracą kształt. Dlatego lepiej złożyć je na półce. Pozostałe elementy garderoby zależą od ich rodzaju. Niektórzy na przykład wolą wieszać jeans, natomiast inni wolą gdy jest lekko pomięty.

Dodaj komentarz