Serwetki – kluczowy, ale niedoceniany element wystroju stołu

Serwetki – kluczowy, ale niedoceniany element wystroju stołu

Czy to podczas uroczystego przyjęcia, czy niedzielnego rodzinnego obiadu, na stołach zazwyczaj lądują serwetki. Zazwyczaj obok talerzy, często dodatkowe serwetki są także ustawiane na stołach, na wypadek, gdyby ktoś potrzebował kolejnej. Niekiedy możemy też zobaczyć je złożone w wymyślne kształty, na przykład kultowe już łabędzie. Chociaż ten element dekoracji stołu jest tak często używany, to wciąż wiele osób go nie docenia – jest to jednak błąd.

Serwetka to niepozorny, ale ważny element dekoracji stołu

Serwetka pełni naprawdę wiele funkcji. Przede wszystkim pozwala uniknąć zabrudzenia stołu brudnymi sztućcami, możemy też na przykład wytrzeć nią usta czy ręce, kiedy się ubrudzimy. Jednak to nie wszystko. Serwetki pełnią ważną rolę dekoracyjną – bez nich stół wygląda mniej oficjalnie i mniej atrakcyjnie wizualnie. Mowa tutaj zarówno o serwetkach umieszczanych obok talerzy, jak i takich złożonych w fantazyjne wzory.

Warto korzystać z serwetek częściej, nie tylko podczas ważniejszych posiłków (na przykład świąt czy dużych spotkań rodzinnych), ale też przy mniej znaczących okazjach. Są to relatywnie niedrogie elementy dekoracji stołu, a znacznie poprawiają wrażenia wizualne i mogą uratować nasz obrus przed plamami.

Odpowiednio dobrane serwetki zrobią wrażenie na gościach

Zazwyczaj nie przykładamy dużej uwagi do serwetek, jednak, jeśli będą się one wyróżniały, mogą one stać się ciekawym dodatkiem.

Dlatego też, w przypadku, kiedy chcemy zrobić dobre wrażenie na gościach, warto zadbać o to, aby serwetki były atrakcyjne wizualnie i wykonane z wysokiej jakości materiału. Dobrym pomysłem może być zamówienie serwetek nawiązujących do pory roku, zbliżających się świąt lub innych okazji.

Ciekawym rozwiązaniem są także serwetki z własnym logo, sloganem firmowym lub innego rodzaju grafiką – poza funkcją użytkową i dekoracyjną, mają one jeszcze funkcję reklamową, ponieważ ułatwiają gościom zapamiętanie nazwy firmy czy wyglądu jej logo. Musimy jedynie zadbać o przygotowanie ładnej, estetycznej grafiki, natomiast to zadanie warto zlecić profesjonalnemu grafikowi, aby mieć pewność, że całość będzie dobrze się prezentowała.

Brzydkie, niemiłe w dotyku i łatwo rozdzierające się serwetki spotkają się z negatywnym odbiorem gości. Dlatego też nie jest to produkt, na którym warto oszczędzać, szczególnie, że wysokiej jakości serwetki nie są wcale bardzo drogie. Warto zainwestować w dobrze dobrane serwetki od rzetelnych dostawców, szczególnie, jeśli kupujemy je dla firmy, a nie na użytek osobisty.

Dodaj komentarz