Plastyka brzucha, czyli sposób na usunięcie nadmiaru niechcianej skóry

Plastyka brzucha, czyli sposób na usunięcie nadmiaru niechcianej skóry

Jednym z aspektów, który często wpływa na nasze dobre samopoczucie jest wygląd. Dotyczy to wielu kwestii, do których zalicza się także kształt brzucha. Jednym ze sposobów, po który sięgają osoby niezadowolone ze swojej prezencji, jest plastyka brzucha. Najlepiej wykonać ją w godnej zaufania klinice, takiej jak klinika OT.CO – www.klinikaotco.pl/oferta/plastyka-brzucha/

Plastyka brzucha, czyli sposób na usunięcie nadmiaru niechcianej skóry

Zwykle chcemy prezentować się w atrakcyjny sposób – zarówno wśród innych ludzi, jak również spoglądając w lustro. Wynikające z różnych powodów niedoskonałości ciała potrafią przyczyniać się do postrzegania go w niewłaściwy sposób. Takie kompleksy związane z niezadowalającym wyglądem brzucha dotykają nie tylko kobiet, jak powszechnie się uważa, ale także wielu mężczyzn. Wielu ludzi akceptuje swój wygląd pomimo pewnych niedoskonałości. Zdarzają się jednak osoby preferujące przeprowadzenie pewnych zmian, które wpływają na ich lepsze samopoczucie. Na czym polega zabieg plastyki brzucha? Kiedy się go wykonuje? Sprawdź w poniższym artykule.

W jakich przypadkach najczęściej wykonuje się zabieg plastyki brzucha?

Problem posiadania kompleksów dotyka wiele osób. Jest to coś, co potrafi odebrać radość z codziennego życia. Często patrzymy na siebie przez pryzmat pewnych niedoskonałości, co sprawia, że nie cieszymy się chwilą, a jedynie martwimy nadprogramową ilością tłuszczu czy pewnych fałdek. Zabieg plastyki brzucha powinno się rozważyć w sytuacji, kiedy dieta czy aktywność fizyczna nie dają nam satysfakcjonujących rezultatów. Sprawdza się również wtedy, kiedy na brzuchu widoczne są nieestetyczne fałdy spowodowane sporą utratą wagi. Kolejną okolicznością, która może wpływać na negatywne postrzeganie własnego wyglądu są rozstępy będące wynikiem ciąży. W takim przypadku plastyka brzucha również będzie niezwykle pomocna. 

Jak wygląda zabieg plastyki brzucha?

Osoby będące zainteresowanie wykonaniem plastyki brzucha mogą być ciekawe, w jaki sposób się go wykonuje. Fachową nazwą takiego zabiegu jest abdominoplastyka. Polega on na zredukowaniu tkanki tłuszczowej przy jednoczesnym wycięciu nadmiaru zwisającej skóry. Oprócz tego podczas zabiegu możliwe jest napięcie oraz wzmocnienie mięśni prostych brzucha, co jeszcze bardziej przyczynia się do uzyskania w pełni zadowalającego efektu. Zabieg przeprowadzany jest oczywiście w znieczuleniu. Przed jego wykonaniem konieczne jest przeprowadzenie odpowiednich badań, które wykażą, że nie ma żadnych przeciwwskazań do zrealizowania zabiegu.

Dodaj komentarz