Jak dbać o skórę latem?

Jak dbać o skórę latem?

Lato to szczególnie trudny okres dla naszej skóry. Upały, wysoka wilgotność i zanieczyszczenia unoszące się w powietrzu niekorzystnie wpływają na jej kondycję. Na szczęście możemy sobie pomóc i zadbać szczególnie o jej i kondycję. Tak naprawdę wystarczy kilka nieskomplikowanych zabiegów…

Codzienna pielęgnacja skóry krok po kroku

Pierwszym etapem dbania o skórę jest złuszczanie martwego naskórka. Nie każdy z nas zdaje sobie sprawę, że komórki naszej skóry obumierają bezustannie. To całkowicie naturalny proces. Jeżeli nie będziemy ich regularnie złuszczać, to nasza skóra będzie poszarzała i zmęczona. Nie będzie dobrze wyglądać nawet, jeśli będziemy w nią wmasowywać najdroższe kosmetyki pielęgnacje. Peeling do ciała możemy przygotować samodzielnie, ze składników, które każdy z nas ma w swojej kuchni. Doskonale sprawdzi się kosmetyk wykonany na przyrząd z kawy, cukru czy soli. Jeżeli chcemy złuszczyć skórę twarzy to powinniśmy wybrać zdecydowanie delikatniejsze peelingi enzymatyczne.

Warto też zadbać o ochronę naszej skóry przed promieniowaniem słonecznym. Naszymi przyjaciółmi powinny zostać kapelusz oraz okulary przeciwsłoneczne z filtrem. W trakcie największych upałów unikajmy nadmiernej ekspozycji na promieniowanie słoneczne. W naszej kosmetyczce powinien pojawić się krem z wysokim filtrami UVA i UVB. Pamiętajmy, że ochronę trzeba reglanie odnawiać. Dlatego krem z filtrem wklepujmy co dwie godziny, a także po każdej kąpieli czy prysznicu.

Nie możemy też zapominać o solidnym nawilżeniu naszej skóry. Zarówno o tym od zewnątrz, jak i od wewnątrz. Dlatego wypijanie 8 szklanek wody dziennie, to absolutne minimum. Pamiętajmy, że w czasie upałów pocimy się znacznie bardziej intensywnie, a zatem powinniśmy pić też zdecydowanie więcej. Przydadzą się też kosmetyki nawilżające. Zarówno te do twarzy, jak i do ciała. Wbrew obiegowej opinii balsam czy krem nie musi być wcale tłusty. Nowoczesne produkty mają lekką formułę, nie zapychają porów, a jednocześnie doskonale nawilżają naszą skórę.

Uwaga ze słońcem

Już dawno udowodniono, że promieniowanie słoneczne niekorzystnie wpływa na kondycję naszej skóry. Piękna, złocista opalenizna wygląda zdrowo, ale to tylko złudzenie. Opalenizna to naturalna reakcja obronna naszego organizmu. Dowód, że skóra została uszkodzona.

Jeżeli kochamy leżenie na słoneczku, to musimy się liczyć z tym, że na naszej skórze szybciej pojawią się zmarszczki, a w skrajnych przypadkach dorobimy się czerniaka, czyli raka skóry. Dlatego jeśli kochamy złocisty odcień skóry to postawmy na bronzer czy samoopalacz. Te kosmetyki są całkowicie bezpieczne dla naszego zdrowia.

Dodaj komentarz