Jak pozbyć się łupieżu?

Jak pozbyć się łupieżu?

Łupież jest związany z nadmiernym namnażaniem flory patogennej, jaka należy do grzybów. Zjawisko to wpływa na tworzenie się sporej ilości łusek, jakie odczepiają się i przyjmują barwę szaro-żółtą. Jak zwalczyć tę dolegliwość? Po jakie rozwiązania warto sięgnąć? Jak rozpoznać typ łupieżu?

Różnorodne typu łupieżu

Zazwyczaj spotykane są łuski suche i tłuste, natomiast ich wygląd daje wskazówki co do danego typu zaburzenia. Jeśli chodzi o łupież umiarkowany, tutaj łuski są suche, szare i cienkie. Spadają na ramiona i nie przylegają do skóry głowy. Grubym łuskom  towarzyszy swędzenie – w tym przypadku przylegają one do skóry głowy i mają żółtawy odcień. Ważne jest to, że ten rodzaj łupieżu odpowiada lżejszej formie łojotokowego zapalenia skóry. W sytuacji, gdy zauważymy płytki łusek białawe i suche wraz z zaczerwienieniem, z pewnością mamy do czynienia z łuszczycą. Pacjent odczuwa swędzenie, a objawy należy skonsultować z lekarzem dermatologiem.

Higiena podczas walki z łupieżem

Podczas konsultacji ze specjalistą dowiemy się, jak dbać o skórę głowy oraz po jakie preparaty apteczne sięgnąć. Na szczęście na rynku znajdziemy szereg ciekawych opcji, które szybko pozwolą pozbyć się problemu. W trakcie walki z łupieżem kluczowa jest odpowiednia higiena. Przy umiarkowanym łupieżu należy myć włosy i skórę głowy 2 lub 3 razy w tygodniu. Pomocny będzie szampon zawierający:

  • Substancje czynne, jakie wyeliminują łupież i wyregulują  rozrost komórek.
  • Substancje czynne przeciwgrzybicze, które zwalczą rozmnażanie się drożdżaków Malassezia.
  • Składniki wpływające na złagodzenie świądu.

Użycie szamponu wiąże się delikatnym masażem skóry głowy za pomocą kolistych ruchów. Kolejnym krokiem jest dokładnie wypłukanie i osuszenia włosów. Jeśli korzystamy z suszarki, pamiętajmy aby nie stosować zbyt ciepłego powietrza, które może podrażnić skórę głowy. Bardzo istotne jest unikanie drapania, tak aby nie pogorszyć stanu skóry głowy. Dobranie efektywnego szamponu leczniczego da pożądane efekty, polecamy produkt firmy Ducray.

Walka z łupieżem nie musi zwalczać nam snu z powiek. Nowoczesne preparaty działają skutecznie i są łatwe w użyciu.

Dodaj komentarz