Regeneracja skóry twarzy – co pomaga odbudować jej warstwę ochronną?

Regeneracja skóry twarzy – co pomaga odbudować jej warstwę ochronną?

Mróz, wysokie temperatury, promieniowanie słoneczne czy silnie wysuszające kosmetyki wpływają negatywnie na kondycję cery. Uszkodzona bariera ochronna skóry przestaje spełniać swoją funkcję, skutkiem czego cera staje się przesuszona, podrażniona i zaczerwieniona. Komórki naskórka regenerują się samoczynnie, jednak proces może trwać nawet około miesiąca. W tym czasie warto wesprzeć odbudowę bariery ochronnej poprzez odpowiednie zabiegi regeneracyjne.

Sprawdź: dexeryl.pl

Jak oczyszczać uszkodzoną skórę twarzy?

Podrażniona i przesuszona skóra twarzy nie znosi dobrze zabiegów oczyszczania, jednak nie wolno ich pomijać. Delikatne złuszczanie warstwy rogowej skóry działa bowiem stymulująco na proces jej regeneracji. Do zmywania makijażu warto stosować w tym przypadku bardzo łagodne mleczka do demakijażu. Lepiej zrezygnować w tym czasie z silnie pieniących się żeli do mycia twarzy. Pod makijaż należy aplikować również nawilżające kremy i bazy o działaniu odżywczym.

Po delikatnym oczyszczeniu skóry twarzy warto zabezpieczyć ją przy pomocy wybranego olejku lub serum. W przypadku cery wymagającej regeneracji dobre będą te preparaty, które mają w swoim składzie substancje o działaniu ochronnym.

Jakie substancje działają regeneracyjnie na skórę?

Regeneracja skóry twarzy przebiegnie szybciej, jeśli zadbamy o dostarczenie jej odpowiednich składników odżywczych i ochronnych. Jednym z najpopularniejszych jest nawilżający pantenol oraz gliceryna, która tworzy na skórze szczelną warstwę, niepozwalającą na utratę wody z komórek.

Poza tym, skuteczne kosmetyki do regeneracji skóry twarzy powinny zawierać także:

– witaminę E, która działa antyoksydacyjnie i zwiększa elastyczność naskórka,

– cynk, który oczyszcza i redukuje podrażnienia skóry,

– olej z awokado, kokosowy lub ze słodkich migdałów, zawierające kwasy tłuszczowe o silnym działaniu regeneracyjnym.

Regenerację skóry mogą przyspieszyć również domowe maseczki na bazie takich składników, jak aloes, miód czy żółtko jaja. Do domowego peelingu poleca się z kolei zmiksowane płatki owsiane z jogurtem naturalnym.

Dodaj komentarz