Masaż na ból głowy – naturalny sposób na migrenę

Masaż na ból głowy – naturalny sposób na migrenę

Czy doświadczasz okazjonalnych lub częstych migrenowych bólów głowy? Jeśli tak, wiesz jak trudną chorobą jest migrena. Trudne jest też skuteczne radzenie sobie z jej objawami, gdy już Cię dopadnie. Jeśli szukasz czegoś, co wspomoże Cię w tej nierównej walce, zwróć uwagę na masaż na ból głowy. Masaż na ból głowy to coś innego niż proponowana najczęściej medycyna tradycyjna. To zdecydowanie bezpieczniejszy sposób na walkę z bólem i szansa na ukojenie. Czy działa? Przeprowadzono wiele niezależnych badań, z których wynika, że ​​większość pacjentów stosujących masaż na ból głowy odczuwa ulgę w przypadku migren. To bardzo dobra wiadomość, że istnieje pozytywny związek między masażem a łagodzeniem migren.

Masaż na ból głowy a migrena

Masaż antymigrenowy wykorzystuje kombinację praktycznych technik masażu, która dobierana jest dla konkretnego przypadku. Zazwyczaj jest to tzw. terapia czaszkowo-krzyżowa, która może być uzupełniona o tradycyjny masaż. Te techniki są delikatne, nieinwazyjne i skuteczne. Masaż na ból głowy z reguły skupia się na głowie i szyi, ale może również obejmować ramiona i plecy. Specjalny masaż jest odpowiedni dla każdego, kto regularnie cierpi na migreny oraz bóle głowy spowodowane napięciem i stresem. Stosowane techniki masowania powodują uczucie ulgi w tych punktach, w których stres gromadzi się w mięśniach i tkankach w ciele. Masaż na ból głowy umożliwia tym samym przepływ krwi, dostarczając mózgowi świeżego tlenu i usuwa wszystkie zmagazynowane toksyny, zapewniając ulgę w bólu. Delikatne, rytmiczne rozciąganie mięśni szyi pomaga wywołać głęboki relaks w tkance mięśniowej. Daje to efekt leczniczy i energetyzujący.

Migrena – co to takiego?

Migreny są cięższe niż bóle typu napięciowego, czy bóle wynikłe z napięcia mięśni i zwykle w większym stopniu dotykają osobę chorą. Migreny mają pewne charakterystyczne cechy jak jednostronne umiejscowienie bólu, który pulsuje. Ból ten ma nasilenie umiarkowane lub ciężkie i wzmaga się pod wpływem aktywności fizycznej. Bólowi fizycznemu towarzyszy jednak szereg innych objawów jak nudności i/lub wymioty, często wrażliwość na światło i dźwięki. Może pojawić się również aura, w czasie której dochodzi do zaburzeń widzenia, mowy, rozumienia oraz jednostronnego mrowienia czy drętwienia części lub osłabienia.

Jak masaż na ból głowy łagodzi objawy migreny?

Ruchy stosowane w masażu przeciwmigrenowym to masowanie punktów spustowych oraz ugniatanie mięśni, które pośrednio mogą sprzyjać powstawaniu migreny. Ruchy te mają na celu uwolnienie napięcia. Masaż na ból głowy nie tylko przynosi szybką ulgę w bólu migrenowym, ale również działa silnie prewencyjnie dzięki pobudzeniu ukrwienia mięśni. Usuwane są blokady, a krew może przepływać swobodnie, zmniejszając w ten sposób ryzyko pojawienia się kolejnych migren.

Jakie inne korzyści w przypadku migren daje masaż na ból głowy?

Oprócz przedstawionych fizycznych korzyści, masaż na ból głowy oferuje również korzyści emocjonalne. Terapia masażu naturalnie obniża poziom kortyzolu, hormonu stresu, jednocześnie wytwarzając naturalne hormony poprawiające nastrój (zaburzenia w gospodarce hormonalnej są wskazywane jako jedna z przyczyn wywołujących ataki migren). Hormony szczęścia, które uwalnia mózg, zwiększają poczucie szczęścia i łagodzą odczuwany ból. Nawet jeśli okaże się, że masaż nie jest w pełni skuteczny w doraźnym usuwaniu bólu głowy, z pewnością odkryjesz, że znacznie obniży częstotliwość ataków migreny.

Dodaj komentarz