Rolki – aktywny relaks

Rolki – aktywny relaks

Rolki – ogólne omówienie

Nie jeden z nas na pewno w życiu miał styczność z rolkami. Jedni byli w stanie dość szybko opanować naukę szybkiej i poprawnej jazdy na rolkach drugim szło to niestety nie co gorzej. Ale spokojnie nie ma się czym martwić wszystkiego można się nauczyć. Według mnie jazda na rolkach to idealny czas spędzania swojego wolnego czasu. Podczas regularnej jazdy możemy spalić mnóstwo kalorii co przełoży się między innymi na naszą figurę ciała jak i na samopoczucie. Jeżeli jesteście zainteresowani dalszymi informacjami dotyczącymi min. dyscyplin związanych z rolkami to ten artykuł jest właśnie dla was.

Dyscypliny związane z rolkami

Rekreacyjne rolkarstwo

Jest to to jedna z najpopularniejszych rodzai wrotkarstwa, większość wrotkarzy uprawia tego typu rodzaj wrotkarstwa. Jazda tego typu polega na zwykłym indywidualnym przemieszczaniu trasy w dowolnym czasie. Regularna jazda z pewnością poprawi naszą kondycje, wydolność tlenową, samopoczucie oraz możliwe spalanie tłuszczu.

Rolkarstwo szybkie

Rolkarstwo szybkie j est to bardzo szybko rozwijająca się dyscyplina w Polsce, w której najważniejszą rzeczą jest min. szybkość, technika oraz czas w jakim pokonamy określoną odległość. Technika wrotkarstwa szybkiego w znacznym stopniu różni się od jazdy fitness. Wrotkarze potrafią osiągnąć minimalną prędkość w granicach 40 km/h. Wyścigi dzieli się na: sztafety, maratony i sprinty. Zazwyczaj zawody odbywają się na torze lub ulicy.

Maraton na rolkach

Aby wziąć udział w maratonie niezbędne będzie posiadanie przez nas szerokiego bagażu doświadczenia związanego z jazdą na rolkach. Podstawą z pewnością będzie posiadanie odpowiedniego sprzętu przeznaczonego do jazdy na długich dystansach oraz mając za sobą tysięcy godzin treningów. Musimy być przygotowani nie tylko pod względem fizycznym ale również mentalnym.[b] Maraton na rolkach[/b] to w głównej mierze bardzo długie odległości, które stanowią średnio 40 km. By wziąć udział musimy zapisać się, aby to uczynić znajdujemy w dowolnej przeglądarce internetowej strony, która organizuje maraton. Zwykle koszta takiego maratonu wahają się w granicach od 40 zł. Niezbędne jest również zapoznanie się z regulaminem zawodów, który znajduje się na stronie.

Dodaj komentarz