Zdrowe słodycze dla dzieci to świetna alternatywa dla przekąsek pełnych cukru

Zdrowe słodycze dla dzieci to świetna alternatywa dla przekąsek pełnych cukru

  Nawyki żywieniowe kształtują się bardzo intensywnie szczególnie w ciągu pierwszych trzech lat życia dziecka. Już sam początek rozszerzania diety niemowlęcia jest doskonałym czasem aby wypracować nawyk regularnego spożywania owoców, warzyw i produktów pełnoziarnistych w przyszłości. Dieta malucha powinna być przede wszystkim bogata w zdrowe tłuszcze, cukry złożone oraz produkty o wysokiej zawartości wapnia i białka. 

Zdrowe słodycze to najlepsza opcja przekąski pomiędzy głównymi posiłkami

   Słodycze dostępne w tradycyjnej formie to niestety źródło pustych kalorii i cukru, który nie tylko wpływa na gwałtowny przyrost masy ciała pociechy, ale również przyczynia się do pogorszenia nastroju, obniżenia odporności organizmu i ubytki uzębienia. Regularne podawanie białego cukru w nadmiarze może prowadzić również do uzależnienia od słodyczy, nadpobudliwości i sprzyja powstawaniu wielu chorób przewlekłych, jak na przykład cukrzyca czy nadciśnienie tętnicze.

   Zdrowe słodycze dla dzieci to doskonały zamiennik, gdyż nie zawierają cukrów prostych, a ich wspólną cechą jest wysoka wartość odżywcza. Przekąski stworzone w oparciu o ziarna, orzechy, nasiona oraz suszone owoce mają wysoką zawartość błonnika pokarmowego, witamin oraz innych cennych składników odżywczych. Pełnowartościowe batony, ciastka i zdrowe żelki to doskonały wybór nie tylko dla najmłodszych, ale także dla całej rodziny.  Na uwagę zasługują również zdrowe żelki, pozbawione żelatyny wieprzowej, sztucznych aromatów i wzmacniaczy smaku. Naturalny produkt w swoim składzie często zawiera pektyny, które są bezpieczną substancją żelującą.

 Wartościowe przekąski dla dziecka można przygotować samodzielnie

  Odżywcze batoniki i ciastka, po które dziecko chętnie sięgnie w wolnej chwili można w krótkim czasie przygotować w domowym zaciszu. Aby wyczarować zdrowe i smaczne batoniki lub ciastka wystarczy na przykład garść płatków owsianych, odrobina miodu i ulubiona mieszanka suszonych owoców. Masa po uformowaniu w dowolny kształt nie wymaga długiego pieczenia. Domowa zdrowa przekąska będzie świetnym uzupełnieniem dziecięcego lunchboxa, a nawet sprawdzi się podczas codziennych spacerów oraz dłuższej podróży.

   Maluchy chętnie sięgają również po domowe babeczki jogurtowe z dodatkiem świeżych owoców, na przykład truskawek, borówek, wiśni bądź malin. aby deser był zdrowym zamiennikiem zamiast mąki pszennej warto użyć pełnoziarnistej wersji, a biały cukier zamienić na jego trzcinowy odpowiednik lub miód. 

  Codzienne podawanie wartościowych przekąsek to także świetny sposób na szybkie uzupełnienie różnego rodzaju niedoborów w diecie dziecka.