Jakie wyposażenie do kampera?

Jakie wyposażenie do kampera?

Czy wiesz, w jakie wyposażenie do kampera zainwestować, aby podróż była bezpieczna i odbywała się w komfortowych warunkach? Planując wakacje na kółkach, warto zadbać o prawidłowo wykonane instalacje: gazową, elektryczną i wodną. Oprócz tego potrzebujesz wygodnego wyposażenia, dzięki któremu podróż będzie przyjemna – przecież chodzi o to, żeby odpocząć, prawda? Dowiedz się, jaki sprzęt kupić, żeby wyposażenie kampera było kompletne.

Wyposażenie kampera – od czego zacząć?

Podróżowanie kamperem to idealne rozwiązanie, jeśli kochasz niezależność, ale do tej wolności trzeba się dobrze przygotować. Szczególnie pierwsze wakacje na kółkach mogą być dla Ciebie wyzwaniem, dlatego podpowiadamy, od czego zacząć. Oczywiście kluczowa jest weryfikacja, jak wygląda aktualne wyposażenie kampera, którym planujesz podróżować. Wiele zależy też od tego, czy wyjazd odbędzie się latem czy zimą. Zastanów się również, bez których elementów wyposażenia kampera nie wyobrażasz sobie podróży – taka lista priorytetów ułatwia zamawianie kolejnych akcesoriów czy mebli.

Instalacja gazowa

To, jakie wyposażenie kampera wybierzesz, będzie miało wpływ nie tylko na komfort podróży, ale także Twoje bezpieczeństwo. Z pewnością potrzebujesz funkcjonalnej kuchni, a więc lodówki i kuchenki zasilanej gazowymi kartuszami. W związku z tym musisz zaopatrzyć się nie tylko w butlę gazową, ale również w zestaw reduktorów i adapterów do tankowania butli.

Instalacja elektryczna

Podczas podróży przyczepą kempingową będziesz potrzebować m.in. porządnego akumulatora użytkowego zasilającego urządzenia w części mieszkalnej. Przyda Ci się również akumulator rozruchowy do odpalania silnika oraz zasilania urządzeń w części dla kierowcy. Pracę obu akumulatorów, ale także poziom czystej wody w zbiorniku, możesz monitorować za pomocą panelu sterującego. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w gniazda zasilające CCE, panele solarne oraz dodatkowe zabezpieczenia połączenia elektrycznego.

Instalacja wodna

Wyposażenie do kampera obejmuje również instalację wodną, której potrzebujesz zarówno do utrzymania higieny osobistej, jak i do swobodnego korzystania z kuchni. W związku z tym niezbędne są takie elementy jak kran, filtry do wody oraz kanistry na wodę. Z pewnością przydadzą Ci się też: sprawna pompa, podgrzewacz wody, węże do wody, przyłącza i zawory. Jeśli naprawdę zależy Ci na wygodzie, to dobrym rozwiązaniem będzie prysznic w kamperze.

Akcesoria do przyczepy kempingowej

Jakie wyposażenie do kampera przyda Ci się oprócz podstawowych elementów, które omówiliśmy? Warto przemyśleć kwestię ogrzewania i chłodzenia wnętrza – najczęściej stosuje się piec gazowy zasilany gazem z butli oraz przenośną klimatyzację. Latem przyda się też dobra wentylacja (dzięki otwieranym oknom dachowym), natomiast w chłodniejszych miesiącach potrzebna będzie skuteczna izolacja termiczna.

Oprócz tego warto zadbać o wygodne meble do kampera, m.in. rozkładany stół, krzesła turystyczne, ale także nietłukące się naczynia. W przyczepie każdy centymetr jest na wagę złota, dlatego świetnym rozwiązaniem są składane miski oraz wielofunkcyjne narzędzia, dzięki którym szybko poradzisz sobie z mniejszymi problemami. Warto dokupić i zamontować także markizę – docenisz ją w upalne dni. Wszystkie wymienione elementy wyposażenia do kampera bez problemu znajdziesz w specjalistycznym sklepie internetowym.

Dodaj komentarz