Czy da się zrobić Olej z wyciskarki wolnoobrotowej?

Czy da się zrobić Olej z wyciskarki wolnoobrotowej?

Wyciskarki wolnoobrotowe cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków, a walory zdrowotne soków pozyskiwanych tą metodą, sprawiają, że jesteśmy gotowi zainwestować spore kwoty w profesjonalny sprzęt.

Jednak można upiec dwie pieczenie na jednym ogniu i zainwestować również w prasę do oleju. Sprawdź, dlaczego nie może zabraknąć tych sprzętów w twojej kuchni.

Dlaczego warto zainwestować w wolnoobrotową wyciskarkę do soków?

Wyciskarki wolnoobrotowe różnią się od tańszych sokowirówek metodą pozyskania soku. Dzięki wolnym obrotom i wyciskaniu soku, zamiast agresywnego rwania go przez metalowe ostrza, wyciskarki do soków pozwalają zachować maksimum substancji odżywczych, zawartych w warzywach i owocach, takich jak enzymy, witaminy, związki mineralne. Jednocześnie odpad zawiera skórkę i twarde elementy, dzięki czemu nie marnujemy soku ani miąższu. Najbardziej precyzyjne są wyciskarki dwuślimakowe.

Prasa do oleju – sprzęt, który odmieni twoją dietę

Gdy nabędziemy poziomą wyciskarkę do soków, możemy do niej dokupić przystawkę służącą do tłoczenia oleju na zimno. Olej możemy pozyskiwać nie tylko z orzechów, ale też z kilkudziesięciu gatunków nasion roślin oleistych, takich jak: czarnuszka, mak, sezam, słonecznik, wiesiołek, pistacje, orzechy ziemne. Olej pistacjowy ma delikatny słodkawy smak, dzięki czemu idealnie nadaje się do pieczenia ciast. Z kolei migdały to cenne źródło wapnia, warto olej migdałowy dodawać do wypieków, sałatek osób na diecie wegańskiej i uczulonych na laktozę.

Temperatura tłoczenia oleju nie przekracza 42 stopni Celsjusza, dzięki czemu ma on intensywny zapach i zachowuje większość składników odżywczych. Prasa do oleju wykonana jest ze stali nierdzewnej. Kolejną zaleta tłoczenia oleju na zimno jest oszczędność. Taki olej kosztuje w sklepie kilkadziesiąt złotych, znacznie taniej jest pozyskać go samemu z nasion i orzechów kupionych na targu. Oleje, które dotąd były produktem ekskluzywnym, możesz na stałe włączyć do codziennej diety. Czy tłoczenie oleju na zimno w warunkach domowych jest skomplikowane? Nie, olej spływa do dzbanka, a resztki usuwane są przez osobny otwór. Będziesz zaskoczony, jakie to proste!

Dodaj komentarz