Cechy grzejników kanałowych

Cechy grzejników kanałowych

Budowa i zastosowanie

Żeby zapewnić ciepło w pomieszczeniach w sezonie zimowym, konieczny jest montaż grzejników. W sprzedaży dostępne są tradycyjne produkty montowane na ścianach lub nowoczesne kanałowe, które umieszcza się w podłodze. Tego rodzaju rozwiązania stosuje się przede wszystkim w nowoczesnych, przestronnych wnętrzach z dużymi przeszkleniami. Z grzejników kanałowych korzysta się również w zabytkowych kamienicach, w których montaż tradycyjnych urządzeń grzewczych jest niemożliwy. Ogrzewanie kanałowe to nowoczesny system grzewczy charakteryzujący się wydajnością, funkcjonalnością oraz estetyką.

Grzejniki kanałowe powinny być umieszczane wzdłuż zewnętrznych przeszkleń, takich jak szerokie okna czy drzwi tarasowe. Urządzenia te zbudowane są z kilku elementów. Wszystkie elementy grzejnika umieszczane są w wykonanej ze stali obudowie (wannie), która jest osadzana w podłodze. Wewnątrz obudowy montowany jest wymiennik ciepła wraz z zaworami przyłączeniowymi. Całość przykrywana jest kratką wykonaną z drewna, aluminium lub stali nierdzewnej, która stanowi jedyny widoczny na zewnątrz element zestawu. Grzejniki dostępne są w różnych kształtach i rozmiarach. W sprzedaży znaleźć można produkty proste, kątowe, a nawet łukowe.

Najważniejsze zalety grzejników kanałowych

Ogrzewanie pomieszczeń za pomocą grzejników kanałowych ma wiele zalet. Rozwiązanie to ma przede wszystkim walory estetyczne. W związku z tym, że urządzenie grzewcze umieszczone jest w podłodze, nie wpływa na wygląd pomieszczenia i umożliwia jego dowolną aranżację. Umieszczenie grzejników wzdłuż przeszkleń pozwala stworzyć kurtynę termiczną oddzielającą ciepłe i zimne powietrze. Kurtyna powietrzna zapobiega wlewaniu się chłodu z zewnątrz do wnętrza pomieszczeń. W związku z tym, że ciepło wydobywa się z kratek umieszczonych w podłodze, pomieszczenie jest równomiernie ogrzewane i nie występuje tzw. efekt zimnych stóp i gorącej głowy, który pojawia się w tradycyjnych systemach grzewczych.

Grzejniki kanałowe to urządzenia funkcjonalne i łatwe w montażu. Zdejmowana kratka sprawia, że czyszczenie kanałów nie nastręcza żadnych trudności. Dzięki temu, że wanny mają wycięte otwory na przyłącza, ich podłączenie nie jest skomplikowane. Na uwagę zasługuje także różnorodność produktów dostępnych na rynku. Szeroki asortyment pozwala dostosować grzejniki do własnych preferencji i potrzeb. Niezawodność i wydajność kanałowego systemu grzewczego sprawia, że cieszy się on coraz większą popularnością zarówno klientów indywidualnych, jak i instytucjonalnych.

Dodaj komentarz