Jak odnaleźć swój styl.

Jak odnaleźć swój styl.

JAK ODNALEŹĆ SWÓJ MODOWY STYL

Znalezienie własnego stylu nie dla każdego może być łatwe, ale zawsze warto spróbować. Dzięki temu poczujemy się lepiej we własnej skórze i zyskamy pewność siebie. Warto więc zabawić się z modą, gdyż można znaleźć w niej tyle inspiracji i dobrowolności przy wyborze stroju, że nie zna ona granic.

Zbudowanie własnej szafy może zająć trochę czasu, ale opłaca się na to poświęcić swój czas, by potem cieszyć się unikalnym stylem, którego wszyscy będą nam zazdrościć.

Trzeba też pamiętać, że nie ma dwóch identycznych szaf. Każdy z nas jest wyjątkowy i chce wyrazić COŚ poprzez swój wygląd.

To tylko kilka z zalet mody, choć jest ich o wiele więcej, pytanie tylko jak odnaleźć się w niej, by stworzyć coś swojego, w czym będziemy czuć się pewnie i swobodnie.

  1. ZAJRZYJ W GŁĄB SIEBIE

Czyli krótko mówiąc, zastanów się nad swoją osobowością. Jakie są twoje cechy szczególne i jak się czujesz na co dzień. To bardzo ważne gdy chcemy zbudować swój styl, ponieważ nawet jeśli będziemy śledzić wszystkie trendy modowe oraz wybiegi i będziemy za nimi ślepo podążać, skończy się na tym, że zgubimy się w gąszczu ubrać i fasonów.

A przecież nie o to nam chodzi.

Nawet jeśli interesujemy się modą i fast fashion, warto z nich znaleźć kolory czy wzory, które będą się nie tylko wyróżniały, ale także będą ponadczasowe. Pozwoli to nam cieszyć się danym ubraniem na dłużej i możemy go łączyć w setki stylizacji na cztery pory roku. A ponadto odzwierciedlimy swoją osobowość bezkonkurencyjnymi stylizacjami.

  1. ZAINSPIRUJ SIĘ

Jeśli nie wiesz, od czego zacząć, przejrzyj stylizacje wieczorowe oraz codzienne swoich ulubionych idoli czy celebrytów, ponieważ pracuję przy nich sztab stylistów, którzy mają profesjonalną i fachową wiedzę na temat mody, i doradzają artystom, co pasuję do ich sylwetki czy urody. Warto więc zajrzeć na instagram czy Twittera znanej osoby, by się zainspirować.

  1. PRZEORGANIZUJ SWOJĄ SZAFĘ

Jeśli chcemy widzieć każdy ciuch i wiedzieć gdzie dokładnie się on znajduje, musimy posprzątać w swojej szafie. I nie musi być to nawet nudne czy nużące, wręcz przeciwnie, pozwoli to nam, szybsze zdecydowanie co chcemy założyć danego dnia oraz możemy posortować je według okazji czy zgodnie z ich przeznaczeniem np. ubrania do pracy, na wieczór czy do ćwiczeń.

  1. NIE BÓJMY SIĘ PRÓBOWAĆ

Zastanów się, dlaczego nigdy wcześniej nie byłaś/eś w stanie znaleźć swojego stylu w modzie. Może przez to, że ciuchów, wzorów i kolorów jest tak dużo, że po prostu cię one przytłoczyły, a może dlatego, że bałaś/eś się spróbować?

Jeśli tak, to to jest dla ciebie znak, żeby chociaż spróbować. Zaszaleć i założyć choć raz to, co chcesz założyć i nie martwić się tym, co ludzie powiedzą. Ważne byś to TY czuł się dobrze.

  1. PÓJDŹ NA ZAKUPY

Ostatnia rada, to oczywista oczywistość. Pójście na zakupy z mamą, tatą, córką, synem, z przyjaciółmi, czy nawet samemu, to idealny ruch w kierunku budowania swojej własnej i unikalnej szafy. Pamiętajmy jednak by robić zakupy świadomi i nie ulegać impulsom zakupowym. Zastanów się czego Ci naprawdę potrzeba i pomyśl, zanim kupisz. Oszczędzisz nie tylko czas i miejsce w szafie, ale także pieniądze.

Powyżej jest przedstawionych tylko pięć rad o tym jak zbudować swoją szafę i odnaleźć swój styl, ale najważniejsze jest to, byś to Ty czuł się dobrze w wybranej stylizacji i stworzyła/ły swój ponadczasowy image.

Dodaj komentarz