Profesjonalne tynki – rodzaje

Profesjonalne tynki – rodzaje

Jeżeli chcesz szybko i starannie wykończyć wnętrze swojego nowego domu, nie ma nic bardziej praktycznego niż użycie tynków maszynowych! Charakteryzują się one wysoką odpornością na ścieranie, a użycie najnowocześniejszych agregatorów, sprawia, że prace idą w błyskawicznym tempie. Sprawdź dlaczego warto zdecydować się na tego rodzaju prace tynkarskie – przeczytaj poniższy artykuł i dokonaj właściwego wyboru!

Tynki maszynowe – gipsowe, co musisz wiedzieć?

Gdy decydujesz się na tynk gipsowy wiedz, że:
-mają krótki czas schnięcia
-wyróżniają się doskonałą przyczepnością
-nakładanie tylko jednej warstwy skraca do minimum czas prac wewnątrz domu
Firma Inside System Group zajmuje się tego rodzaju pracami tynkarskimi, a doświadczenie pracowników idzie w parze z wykorzystaniem materiałów najlepszych producentów. W przypadku tynków gipsowych będzie to: Baumit i Knauf. Tynk maszynowy gipsowy skraca czas prac nawet trzykrotnie w stosunku do tradycyjnego sposobu tynkowania. Oprócz tego tynki gipsowe nadają się, jako podłoże pod:
-tapety fizelinowe, papierowe, winylowe
-płytki ceramiczne
-glazurę
-terakotę
-panele ścienne dekoracyjne

W tynk gipsowy bez problemu wbijesz też gwoździe. Tynk tego typu będzie odpowiedni do:
-pokojów
-przedpokojów
-łazienek
-klatek schodowych

Tynk maszynowy- jakie są efekty?

Gdy jesteś zainteresowany tym, jak w efekcie wyglądają tynki maszynowe po nałożeniu lub, w jaki sposób przebiegają takie prace tynkarskie, wiedz, że firma Inside System Group udostępnia zdjęcia na swojej stronie. Zobaczysz tu nie tylko końcowy efekt, ale i poszczególne etapy oraz to, jakie narzędzia są wykorzystywane. Pamiętaj też, że znacznie krótszy czas kładzenia tynku maszynowego jest niewątpliwą zaletą, ale od momentu zamknięcia stanu surowego domu musi minąć około 3 miesięcy. Konieczna jest też odpowiednia temperatura, oscylująca powyżej 5 stopni Celsjusza.

Tynki cementowo-wapienne

Do wykonania prac tynkarskich na zewnątrz budynku idealne będą natomiast tynki cementowo-wapienne. Zapewniają one świetną akustykę w domu, są bardzo odporne na ścieranie oraz różnego rodzaju uszkodzenia. Mogą być także z powodzeniem stosowane jako podłoże do wypraw dla tynków mineralnych lub akrylowych, a także gładzi gipsowych. Przede wszystkim zaś są jednak wysoce mrozoodporne i charakteryzują się odpowiednią przepuszczalnością pary wodnej, która gromadzi się w pomieszczeniu. Do kładzenia tynków cementowo-wapiennych również wykorzystywane są najnowocześniejsze agregaty i narzędzia. Firma, która w pełni korzysta z najlepszych materiałów i narzędzi zdecydowanie będzie trafionym wyborem – certyfikaty i poręczenia od zadowolonych klientów Inside System Group potwierdzają fachowość i pełen profesjonalizm! Przy wykonawstwie tynków tego rodzaju Inside System Group pracuje na materiałach producentów, takich jak: Baumit, Weber i Kreisel, które wyróżniają się wysoką jakością i są sprawdzone w wieloletniej praktyce.

 

Dodaj komentarz