Pierwsza pożyczka za darmo – czy rzeczywiście oddajemy tyle, ile pożyczamy?

Pierwsza pożyczka za darmo – czy rzeczywiście oddajemy tyle, ile pożyczamy?

 

Pierwsza pożyczka za darmoto promocyjny produkt finansowy, który udzielany jest przez instytucje pożyczkowe. Dzięki takiemu rozwiązaniu, klienci mają za zadanie oddać dokładnie tyle, ile pożyczyli, czyli sam kapitał. Kto może wziąć darmową pożyczkę, jakie są wymagania i jak starać się o finansowanie?

Pierwsza pożyczka za darmo – co to dokładnie jest?

Pierwsza darmowa pożyczkaskierowana jest do klientów, którzy korzystają z usług wybranej instytucji pozabankowej po raz pierwszy. Można stwierdzić, że taki produkt finansowy ma na celu przyciągnięcie jak największej liczby klientów.

Pierwsza pożyczka za darmoto produkt, polegający na tym, że firma pożyczkowa udziela zobowiązania klientowi bez żadnych kosztów dodatkowych. To oznacza, że będzie on musiał oddać jedynie kapitał, czyli dokładnie tyle, ile pożyczył. Firma pożyczkowa w tym przypadku nie naliczy żadnych dodatkowych opłat, jak przy standardowej pożyczce, takich jak prowizja, opłata przygotowawcza, oprocentowanie, itp.

Jakie warunki należy spełnić, a otrzymać zobowiązanie?

Wymagania w przypadku ubiegania się o darmową pożyczkę, są takie same, jak w przypadku typowej pozabankowej pożyczki, czyli:

 • Ukończenie 18 roku życia,
 • Posiadanie pełnej zdolności do czynności prawnych,
 • Polskie obywatelstwo,
 • Adres zamieszkania na terenie Polski,
 • Adres e-mail,
 • Aktywny numer telefonu,
 • Źródło dochodu,
 • Ważny dowód osobisty,
 • Konto osobiste bankowe.

Czy konto w banku jest konieczne do wzięcia pożyczki?

Nie jest to wymóg bezwzględny. Możliwe jest uzyskanie środków bez posiadania rachunku bankowego. Wówczas klient może otrzymać pożyczkę, korzystając z pożyczki na czek GIRO, który może zrealizować w każdym oddziale pocztowym. Innym sposobem jest udanej się do placówki wybranej firmy pożyczkowej albo zdecydowanie się na pożyczkę z obsługą domową.

Pierwsza pożyczka za darmo – jak wziąć finansowanie?

Procedura pożyczkowa w przypadku darmowego zobowiązania, wygląda w zasadzie tak samo, jak w przypadku innej standardowej pożyczki. Klient w pierwszej kolejności musi wybrać odpowiednią dla siebie ofertę. Aby to zrobić, konieczne jest porównanie co najmniej kilku ofert, co samodzielnie jest trudne do wykonania. Z tego względu warto skorzystać zporównywarki pożyczek za darmo, gdzie znajdują się najlepsze oferty w danym miesiącu (więcej o tym m.in. tutaj: https://poradynacodzien.pl/pierwsza-pozyczka-za-darmo/). Następne kroki, jakie musi wykonać klient to:

 • Wejść na stronę internetową firmy pożyczkowej – powinien znajdować się na niej kalkulator pożyczkowy, na którym konsument może wybrać parametrypożyczki za darmo, takie jak jej wysokość oraz długość spłaty zobowiązania,
 • Kolejny krok to wpisanie wszystkich niezbędnych danych w formularzu pożyczkowym – firma pożyczkowa będzie wymagała podania danych osobowych, kontaktowych i adresowych,
 • Następnie klient będzie musiał potwierdzić swoją tożsamość, poprzez przelew weryfikacyjny albo aplikację do sprawdzania tożsamości,
 • Potem może już oczekiwać na decyzję pożyczkową, która zwykle pojawia się w ciągu kilkunastu minut od wysłania wniosku,
 • Po wydaniu decyzji pożyczkowej, klient może spodziewać się środków na podanym we wniosku rachunku bankowym.

Pożyczka za darmo online – co w przypadku braku spłaty zobowiązania?

Ważne, aby klient pamiętał o tym, że musi spłacić taką pożyczkę w terminie, który został określony w umowie. Jeśli tego nie zrobi albo będzie spóźniał się z ratamipożyczki za darmo, promocja zostanie anulowana. Pożyczkodawca cofnie darmową pożyczkę, przez co zobowiązanie przejdzie na standardowe warunki. Wówczas pożyczkobiorca będzie musiał spłacić pożyczkę wraz z wszystkimi opłatami, czyli prowizją, opłatą administracyjną, odsetkami, itp. Co więcej, naliczone będą odsetki karne za zwłokę w spłacie zobowiązania. Z tego względu pożyczkobiorca musi pilnować spłaty zobowiązania i wybrać taki jej okres, aby nie mieć problemu z uregulowaniem płatności.

Pierwsza pożyczka za darmo bez BIK – czy jest możliwa?

Firmy pożyczkowe udzielają pożyczek także osobom, które nie mają dobrej historii kredytowej i złe wpisy w bazach, takich jak BIK, KRD, ERIF czy BIG. Dzięki temu nawet osoby, które mają zadłużenie, mogą skorzystać zpożyczki za darmo przez internet. W banku nie byłoby to możliwe, jednak firmy pożyczkowe podchodzą w bardziej liberalny sposób wymagań, stawianych swoim klientom.

Możliwa jest takżepierwsza pożyczka za darmo bez zaświadczeń. Dzięki temu osoby, które nie miałaby szansy na finansowanie w banku, ponieważ nie mają stabilnego źródła dochodu, mogą otrzymać wsparcie finansowe w instytucjach pozabankowych. Firmy działają w tym sektorze, akceptują różne źródła dochodu, nie tylko umowę o pracę, ale również:

 • Umowę o dzieło,
 • Umowę zlecenie,
 • Wynagrodzenie, które pochodzi z działalności gospodarczej oraz rolniczej,
 • Alimenty,
 • Zasiłki,
 • Stypendium,
 • Renta i emerytura.

Pierwsza pożyczka za za darmoto produkt, który z pewnością docenią osoby, znajdujące się w trudnej sytuacji finansowej. Fakt, że mogą oddać jedynie kapitał, bez żadnych kosztów pobocznych to ogromny plus, za który wielu konsumentów docenia tego typu oferty.

Dodaj komentarz