Popularne programy do odzyskiwania danych

Popularne programy do odzyskiwania danych

Jeżeli kiedykolwiek mieliście problem z przypadkowym usunięciem danych z dysku twardego, przenośnego lub karty pamięci to warto poświęcić chwilę, aby zapoznać się z opisem kilku narzędzi komputerowych, które pomagają w odzyskaniu danych, które zostały utracone. Do ich stosowania nie potrzebna jest nam specjalistyczna wiedza z dziedziny informatyki, a ich obsługa sprowadza się przeważnie do kilku kliknięć myszką. Może się okazać również, że mechaniczne uszkodzenie płyty CD nie pozbawia nas możliwości odzyskania danych na niej zapisanych, ale o tym za chwilę.

Pierwszym opisanym programem jest narzędzie Recovery for Windows Registry. Jest ono dedykowane do odzyskiwania lub naprawiania uszkodzonego rejestru systemowego, usuniętego bądź uszkodzonego przez szkodliwe oprogramowanie, wirusy bądź inne awarie systemowe, które mogą wystąpić podczas naturalnej eksploatacji naszego komputera. Program ten, jak wskazuje jego nazwa, odzyskuje usunięte bądź uszkodzone rejestry systemowe. Jest to specjalistyczne narzędzie, które może odzyskać tylko dedykowane dane.

Kolejnym przydatnym programem komputerowym jest Recovery for Backup. Jego twórcą jest ta sama firma, która stworzyła opisywany powyżej program Recovery for Windows Registry. W odróżnieniu od poprzednika, program ten dedykowany jest do problematyki odzyskiwania kopi zapasowej systemu Windows. Każdy użytkownik przeważnie tworzy taką kopię przy pierwszym kontakcie ze swoim nowym sprzętem komputerowym. Gdy kopia, która ma służyć nam jako wsparcie w przypadku awaryjnych sytuacji z naszym systemem ulegnie uszkodzeniu, Recovery for Backup będzie zdolny odzyskać uszkodzoną lub uszkodzoną wersję zapasową naszego systemu.

Ostatnim opisywanym programem jest niezastąpiony w kryzysowych sytuacjach program CD Recovery ToolBox. Jest to niezbędne narzędzie, które pomoże na odzyskać dane utracone z nośników CD w przypadku ich zarysowania bądź uszkodzenia optycznego. Chyba każdy z nas chociaż raz spotkał się z sytuacją, w której przypadkowo zarysował swoją ulubioną płytę z muzyką, bądź z innymi istotnymi danymi. Skutkiem takiego uszkodzenia była sytuacja, w której nasz system nie mógł odczytać danych z płyty CD. W takim przypadku wystarczy uruchomić program CD Recovery ToolBox, wybrać pożądany napęd oraz zaznaczyć pliki, które chcielibyśmy odzyskać, a narzędzie zrobi całą pracę za nas. Warto zaznaczyć, że opisywany program jest całkowicie darmowy dla użytkowników prywatnych, co zdecydowanie zwiększa jego atrakcyjność.

Dodaj komentarz