Twarz po 50tce – jak jej pomóc wyglądać młodziej

Twarz po 50tce – jak jej pomóc wyglądać młodziej

Kobiety dbają o siebie, uprawiają sport i dobrze się odżywiają. Pamiętają także o używaniu odpowiednich kosmetyków. Nawet jeśli w głębi duszy wciąż czujemy się młodo, nie oszukamy zegara biologicznego. Twarz się zmienia, powieki opadają. Na szczęście, możemy wykonać zabieg podniesienia brwi.

Dlaczego twarz się starzeje?

Skóra na twarzy zdradza prawdę o naszym wieku. Obecnie procesy starzenia skóry zachodzą szybko, gdyż promienie słoneczne oraz zanieczyszczenia środowiska są silniejsze. Dodatkowym czynnikiem osłabiającym kondycję skóry jest przebywanie w dymie tytoniowym oraz nałogowe palenie papierosów. Na starzenie się skóry wpływ mają także zmiany w strukturze kości twarzy. Kości twarzy kształtują się przez całe życie, a z biegiem lat zaczynają się rozpuszczać, zbiegać oraz powstają w nich puste niewypełnione miejsca. Skóra zostaje pozbawiona naturalnego rusztowania, traci elastyczność i opada, gdyż nie ma się na czym oprzeć.

Czy warto stosować kremy?

Zanim zdecydujemy się na zabieg podniesienia brwi, zadbajmy o odpowiednią pielęgnację skóry.

Zadaniem specjalistycznych kremów jest wzmocnienie tkanki podporowej, czyli włókien kolagenu i elastyny oraz usprawnienie komunikacji między komórkami skóry, co ma pozytywnie wpłynąć na poprawę jej sprężystości. Obecne w kosmetykach bio-peptydy stymulują procesy naprawy i odbudowy komórek odpowiedzialnych za uporządkowanie włókien podtrzymujących skórę właściwą. Poza tym, zwiększają spoistość skóry, ujędrniają ją i napinają, a objawy starzenia stają się mniej widoczne. Jeśli stosujemy kremy regularnie, stan skóry powinien się poprawić.

Co jeszcze może pomóc skórze?

Istnieją bezpieczne metody, które skutecznie poprawiają wygląd skóry twarzy. Operacje plastyczne podnoszenia skóry, tak zwane liftingi, zatrzymują postęp starzenia się oraz podtrzymują efekt odmłodzenia na długi okres. Wygląd naszej całej twarzy w głównej mierze zależy od kondycji skóry na czole, a zwłaszcza w okolicach brwi. Opadające brwi są najczęstszą przyczyną zmęczonego, starczego wyglądu. W związki z tym, chirurdzy plastyczni oferują zabieg podniesienia brwi. Musimy pamiętać, że utrata sprężystości i jędrności jest najbardziej widoczna tam, gdzie skóra i tkanka podskórna są najcieńsze, czyli na przykład na powiekach. Z wiekiem słabną mięśnie odpowiedzialne za unoszenie brwi, co pogłębia problem. Na szczęście, można go rozwiązać.

Na czym polega zabieg podniesienia brwi?

Jeśli mamy problem z opadającymi powiekami, chirurg plastyczny może nam pomóc. Jednym z zabiegów jest rozluźnienie mięśnia oka toksyną botulinową. Można też podciągnąć brwi wprowadzonymi pod skórę nićmi. Innym sposobem jest chirurgiczne podniesienie brwi poprzez podciągnięcie skóry przez małe nacięcia w owłosionej skórze głowy.

Zabieg podniesienia brwi jest długotrwały i w dużym stopniu poprawia wygląd twarzy. Poprawa wyglądu sprawi, że znowu poczujemy się atrakcyjne, a zadowolenie z siebie to powód do uśmiechu, z którym wszystkie wyglądamy pięknie.

Dodaj komentarz