Windsurfing w Polsce – gdzie to możliwe?

Windsurfing w Polsce – gdzie to możliwe?

Windsurfing jest w Polsce bardzo popularną dyscypliną sportową. Pozwala nie tylko świetnie spędzić czas nad wodą, ale przede wszystkim zapewnia dużo adrenaliny, zwłaszcza wśród bardziej zaawansowanych windsurferów, dodających do swoich technik pływania również efektowne ewolucje. Ale wejście na ten poziom wymaga naprawdę sporo treningu. Treningu, na który niekoniecznie musimy wybierać się nad morze.

Windsurfing bowiem można uprawiać w wielu rejonach Polski, bez konieczności pokonywania setek kilometrów dla paru dni dobrej zabawy.

Nie od dziś wiadomo, że największą popularnością wśród windsurferów cieszy się Półwysep Helski. Stanowi on swego rodzaju mekkę dla wielbicieli tej dyscypliny, oferując ogromną powierzchnię do pływania i przewagę zachodnich wiatrów, co jest idealną sytuacją zarówno dla amatorów, jak i zawodowców. Okolica ma jednak spory minus – swoją popularność, która ściąga w to miejsce tabuny miłośników żeglowania na desce.

Gdzie więc jechać, by bawić się równie dobrze, a przy okazji szlifować swoje umiejętności?

Doskonałym pomysłem wydaje się rejon Pomorza Zachodniego, nie tak bardzo oblegany przez windsurferów, a również posiadający dość dobre warunki do pływania na desce. Okolice Świnoujścia, Międzyzdrojów i Dziwnowa stanowią znakomitą alternatywę dla często przepełnionego Półwyspu Helskiego. A duża baza noclegowa i gastronomiczna pozwala połączyć treningi z wakacyjnym wypoczynkiem.

Jeśli jednak nie lubimy morza, możemy udać się nad jeziora. Pojezierze Mazurskie, popularne wśród żeglarzy, jest także dobrym miejscem, aby skorzystać z możliwości popływania na desce. Większość akwenów w tych okolicach jest względnie płytka, a brak fal pozwala szlifować umiejętności mniej zaawansowanym osobom.

Doskonałym miejscem dla windsurferów jest również Jezioro Rożnowskie znajdujące się na … Podhalu. Widać więc, że nie zawsze trzeba pokonywać całą długość kraju, by móc spokojnie i bez dużych tłumów skupić się na uprawianiu tej dyscypliny sportowej.

Polska jest świetnym miejscem dla windsurferów na każdym poziomie zaawansowania. Łatwy dostęp do wielu lokalizacji pozwala miłośnikom tego sportu w bardzo prosty sposób wybierać spoty dla wakacyjnych eskapad, nie ograniczając się wyłącznie do jednej części kraju.

Dodaj komentarz